Բայդենը ելույթի ժամանակ անպարկեշտ արտահայտություններ է արել
ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը պատահաբար անպարկեշտ արտահայտություններ է արել իր ելույթի ժամանակ: Այս մասին հայտնում է END GAME YouTube ալիքը:
Ամերիկացի առաջնորդը, փորձելով արտասանել «նացիստական դրոշներ» արտահայտությունը, սխալ է թույլ տվել դրոշ (flag) բառի մեջ: Արդյունքում նա հայհոյել է այն բառով, որով նշում են ոչ ավանդական սեռական կողմնորոշում ունեցող մարդկանց: Դրանից հետո քաղաքական գործիչը շտապ շտկել է իրեն:
Նշվում է, որ Բայդենի ելույթի մի մասը, որում նա սխալվել էր, նվիրված էր սպիտակամորթների գերակայության գաղափարի կողմնակիցների խնդրին և ամերիկացիների շրջանում նացիստական տրամադրությունների տարածմանը:

Байден нецензурно выругался в ходе выступления
Президент США Джо Байден случайно нецензурно выругался в ходе своего выступления. Об этом сообщает канал END GAME на YouTube.
Американский лидер, пытаясь произнести словосочетание «нацистские флаги», допустил ошибку в слове флаг (flag). В результате он выругался словом, которым обозначают лиц нетрадиционной сексуальной ориентации. После этого политик поспешно поправил себя.
Отмечается, что часть выступления Байдена, в котором он ошибся, было посвящено проблеме приверженцев идеи о превосходстве белой расы и распространению нацистских настроений среди американцев.