«AstraZeneca» պատվաստանյութով կորոնավիրուսի դեմ պատվաստվելու հնարավորություն ունեն նաև մինչև 55 տարեկան անձինք
28/04/2021 17:41
Կամավորության սկզբուքնով կորոնավիրուսի դեմ պատվաստվել ցանկացողները «AstraZeneca» պատվաստանյութով պատվաստվելու հնարավորություն կունենան։
«Ավելորդ զգուշության միտում ունեինք և տարիք էինք սահմանել՝ 55-ից բարձր, բայց տեսնելով, որ շատ երկրներում բոլոր տարիքային խմբերը պատվաստվում են «AstraZeneca»-ով, մենք ևս հնարավորություն ստեղծեցինք, որ կամավորության սկզբուքնով պատվաստվել ցանկացող մարդիկ այդ պատվաստանյութով պատվաստվելու հնարավորություն ունենան», - ասուլիսում ասաց ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը:
Նախարարը նաև տեղեկացրեց, որ մյուս շաբաթ ունենալու ենք նաև չինական պատվաստանյութ, որը ևս հասանելի է լինելու 18-ից բարձր տարիքի բոլոր քաղաքացիներին:

Все граждане в возрасте до 55 лет уже имеют возможность привиться вакциной «AstraZeneca»
Все желающие пройти вакцинацию от коронавируса на добровольно основе будут иметь возможность привиться вакциной «AstraZeneca».
«Мы соблюдали излишнюю осторожность и установили для прививок возраст старше 55 лет, но увидев, что во многих странах все возрастные группы получают прививки вакциной «AstraZeneca», мы также создали возможность для людей, которые хотят добровольно пройти вакцинацию этим препаратом», - заявила министр здравоохранения Армении Анаит Аванесян сегодня на пресс-конференции.
Министр также сообщила, что на следующей неделе в Армению поступит китайская вакцина, которая также будет доступна всем гражданам старше 18 лет.