«Վերապահումներ ունենք, դիրքորոշումն էլ լինելու է համարժեք». «Բարգավաճ Հայաստանն» ընտրություններին վերաբերող օրինագծի քննարկմանը չի մասնակցում
«Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունն այսօր ԱԺ-ում ընտրություններին վերաբերող օրինագծի քննարկմանը չի մասնակցում:
Խմբակցության անդամ Իվետա Տոնոյանը լրագրողների հետ զրույցում ասաց, որ նպատակահարմար չեն գտնում մասնակցել:
Նրա խոսքով՝ «Բարգավաճ Հայաստանը» նախագծի հետ կապված վերապահում ունի, դիրքորոշումն էլ լինելու է համարժեք և չեն կարող կողմ լինել:
«Հունիսի 20-ին տեղի են ունենալու ընտրություններ: Չեմ կարծում, թե այս կամ այն օրենսդրական նախաձեռնությունը դրա վրա պետք է որոշակի ազդցություն ունենա», - նկատեց Տոնոյանը:

«Процветающая Армения» не участвует в обсуждении законопроекта, связанного с выборами – Ивета Тоноян
28/04/2021 15:13
Фракция «Процветающая Армения» сегодня не участвовала в обсуждении законопроекта, связанного с предстоящими парламентскими выборами.
Член фракции Ивета Тоноян заявила в беседе с журналистами, что они не считают целесообразным участвовать в обсуждении.
По ее словам, у фракции «Процветающая Армения» есть оговорки относительно представленного проекта, их позиция будет адекватной и они не могут проголосовать «за».
«20 июня состоятся выборы. Не думаю, что то или иная законодательная инициатива должна оказать какое-то влияние на это», - отметила Ивета Тоноян.