Հայաստանը կորոնավիրուսի դեմ «Novavax» պատվաստանյութի առաջարկ ունի, «Sputnik V»-ի հետ կապված էլ գործընթացներ են տեղի ունենում
28/04/2021 17:50
Հայաստանը կորոնավիրուսի դեմ «Novavax» պատվաստանյութի առաջարկ ունի, ասուլիսում տեղեկացրեց ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը՝ նշելով.
«Նախանական համաձայնություն կա, բայց մատակարարման ժամկետների ու գնի մասով դեռ պայմանագիր չունենք»:
Փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանն էլ նշեց, որ 1 մլն չափաբաժին «Sputnik V»-ի մասով պայմանավորվածությունն ուժի մեջ է, և որոշակի գործընթացներ տեղի են ունենում:
«Բոլոր հնարավոր պատուհաններն օգտագործելու ենք և ֆինանսական միջոցներ ենք հատկացնելու, որպեսզի ապահովենք լուրջ խմբաքանակ այս տարվա պատվաստումների համար», - ասաց Ավինյանը:

Армения получила предложение от компании «Novavax», продолжаются переговоры по вопросу «Sputnik V»
Армения получила предложение о закупке еще одной вакцины от коронавируса от компании «Novavax», сообщила сегодня на пресс-конференции министр здравоохранения Армении Анаит Аванесян.
«Министерство уже дало согласие, однако у нас нет договоренности о сроках поставки и ценах», - отметила она.
Вице-премьер Тигран Авинян отметил, что договоренность о предоставлении 1 млн. доз вакцины «Sputnik V» остается в силе и переговоры продолжаются.
«Мы используем все возможности и предоставим все финансовые средства, чтобы обеспечить серьезную партию вакцины для прививок в этом году», - сказал Тигран Авинян.