Ռուս գործընկերների հետ պետք է հասկանալ՝ ինչ չափով, որ կոմպոնենետներով «Sputnik V»-ի արտադրությունը հնարավոր կլինի կազմակերպել այստեղ. Ավինյան
28/04/2021 18:00
«Sputnik V» պատվաստանյութի Ռուսաստանի և Հայաստանի համատեղ արտադրության վերաբերյալ հարցերին փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանն այս փուլում դժվարացավ պատասխանել:
Ասուլիսում նա նշեց միայն, որ հնարավորությունները պետք է հետազոտել.
«Ենթարդում եմ՝ մեր կենսաբանության ինստիտուտում է դա հնարավոր կազմակերպել: Ռուս գործընկերների հետ պետք է մանրամասն հասկանալ՝ ինչ չափով, որ կոմպոնենետներով այդ արտադրությունը հնարավոր կլինի կազմակերպել այստեղ», - նշեց Ավինյանը:

Возможность организации совместного производства вакцины «Sputnik V» должна быть обсуждена с российскими партнерами – Тигран Авинян
28/04/2021 19:14
Вице-премьер Тигран Авинян затруднился ответить на вопросы о возможности начала совместного российско-армянского производства вакцины «Sputnik V».
Тигран Авинян заявил на пресс-конференции, что нужно изучить эти возможности.
«Я предполагаю, что это можно организовать в нашем Институте биологии. Вместе с российскими коллегами нужно детально обсудить и понять, в каком размере, с какими компонентами это производство можно организовать здесь», - отметил Тигран Авинян.