Արցախում արձանագրվել է կորոնավիրուսից մահվան 1 դեպք. 3 նոր վարակակիր կա
Ապրիլի 28-ին կատարվել է 70 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 3 դեպք: Վարակակիրները նախկինում հաստատված օջախների կոնտակտավորներ են:
Մահվան մեկ դեպք կա, որը վերջին վեց ամսվա ընթացքում առաջինն է։ Հիվանդը 60-ամյա կին էր, մահացել կորոնավիրուսային հիվանդության (COVID-19) հետևանքով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 28 վարակակիր, իսկ թեթև ձևերը ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում:
Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 6405 քաղաքացու հետազոտություն, որից 780-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։ Ընդհանուր առմամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2664 դեպք: Կատարվել է 23 860 թեստավորում:

В Арцахе 28 апреля проведено 70 тестов на коронавирус, в республике выявлено 3 новых случая заражения коронавирусом. Инфицированные лица ранее контактировали с подтвержденными очагами.
Как сообщает министерство здравоохранения Республики Арцах, зарегистрирован один случай смерти, первый за последние шесть месяцев. 60-летняя женщина скончалась от коронавирусной болезни.
В данный момент стационарное лечение проходят 28 человек с диагнозом COVID-19, пациенты с легкой формой получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
В 2021 году в Арцахе проведено тестирование 6405 граждан для выявления коронавирусной инфекции, у 780 граждан зарегистрирован положительный результат. В целом, число подтвержденных случаев коронавируса составляет 2664. В Арцахе проведены 23 860 тестов на коронавирус.