Գերիների հարցով Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԱԾ ղեկավարները շփվում են նաև հեռախոսային կապով. ԱԱԾ տնօրենի տեղակալ
29/04/2021 13:16
Հայաստանի և Ադրբեջանի ազգային անվտանգության ղեկավարների հանդիպումները պարբերաբար արվում են գերիների հարցին լուծում տալու համար, այսօր ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԱԾ տնօրենի տեղակալ Ստեփան Մելքոնյանը։
«Վերջին անգամ երևի մի ամիս առաջ են հանդիպել։ Բայց դա չի նշանակում, որ կապը չկա. անմիջական հանդիպումներից բացի նաև հեռախոսային կապ գոյություն ունի», - ասաց Մելքոնյանը։

Вопрос пленных обсуждается главами СНБ Армении и Азербайджана также во время общения по телефону – заместитель директора СНБ
29/04/2021 13:47
Руководители национальной безопасности Армении и Азербайджана проводят периодические встречи для решения вопроса пленных, заявил сегодня на пресс-конференции заместитель директора Службы национальной безопасности Армении Степан Мелконян.
«В последний раз, наверное, они встречались месяц назад. Но это не значит, что между ними нет связи. Кроме непосредственных встреч существует также телефонная связь», - сказал Мелконян.