ՈւԵՖԱ-ն պաշտոնապես ընդլայնել է Եվրո-2020-ի թիմերի կազմը
Եվրոպական ֆուտբոլային ասոցիացիաների միությունը պաշտոնապես ընդլայնել է ազգային հավաքականների հայտը Եվրոպայի 2020 թ. առաջնությանը մասնակցելու համար՝ 23 խաղացողից 26 ֆուտբոլիստ դառնալու վերաբերյալ, հաղորդում է կազմակերպության կայքը:
Որոշումը պայմանավորված է նրանով, որ ֆուտբոլիստների ծանրաբեռնվածությունը մեծացել է կորոնավիրուսի համաճարակի պատճառով:
«Որոշվել է, որպես բացառություն, բոլոր թիմերի խաղացողների ցուցակը հասցնել 26-ի: Այնուամենայնիվ, 23-ը յուրաքանչյուր անհատական հանդիպման համար արձանագրությունում թույլատրված խաղացողների առավելագույն քանակն է, ներառյալ՝ երեք դարպասապահ», - ասված է հայտարարության մեջ:

УЕФА официально расширил состав сборных на Евро-2020
Союз европейских футбольных ассоциаций официально расширил заявку сборных для участие в чемпионате Европы — 2020 с 23-х игроков до 26-ти футболистов, сообщает сайт организации.
Решение связано с тем, нагрузка на футболистов увеличилась в связи с пандемией коронавирусной инфекции.
«Было решено в порядке исключения увеличить список игроков для всех команд до 26 игроков. Тем не менее, 23 игрока — максимальное число игроков, разрешенное в протоколе матча для каждого отдельного матча, включая трех вратарей», — указано в заявлении.