ՀԴԲ-ն խուզարկել է Թրամփի փաստաբանի բնակարանը
ԱՄՆ Հետաքննությունների դաշնային բյուրոյի (ՀԴԲ) աշխատակիցները Նյու Յորքի նախկին քաղաքապետ և Դոնալդ Թրամփի անձնական փաստաբան Ռուդոլֆ «Ռուդի» Ջուլիանիի բնակարանում խուզարկություն են իրականացրել, հայտնում է Fox News-ը:
Ջուլիանին այս խուզարկությունն անվանել է «անվերահսկելի», որն իրականացվել է բնակարանի տիրոջը «գլխին սարքելու» փորձով: Խուզարկության ընթացքում դաշնային գործակալները դուրս են բերել բոլոր էլեկտրոնային սարքերը՝ համակարգիչներ և այլ գրասենյակային տեխնիկան:
«Սովորաբար այն անձը, որը նախկինում ԱՄՆ նախագահի փաստաբանի օգնականն էր, ԱՄՆ-ի փաստաբանի, քաղաքապետի, գլխավոր դատախազի տեղակալն էր, սովորաբար հայտ է ստանում դատարան ներկայանալու համար, այլ ոչ թե իր բնակարանում անսպասելի խուզարկութուն», - ասել է Ջուլիանին:

Квартиру адвоката Трампа обыскало ФБР
Сотрудники Федерального бюро расследований (ФБР) Соединенных Штатов провели в квартире бывшего мэра Нью-Йорка и личного адвоката Дональда Трампа Рудольфа «Руди» Джулиани, сообщает телеканал Fox News.
Сам Джулиани назвал этот обыск «бесконтрольным», проведенным в попытке «подставить» хозяина квартиры. В ходе обыска, федеральные агенты вынесли все электронные девайсы — компьютеры и другую оргтехнику.
«Обычно человек, который был бывшим помощником прокурора США, прокурором США, мэром, заместителем генерального прокурора, обычно получает повестку в суд, а не внезапный обыск в его доме», — рассказал Джулиани.