Ռուբեն Վարդազարյանը հետապնդվում է բացառապես նրա համար, որ փորձել է ապահովել դատական իշխանությունների անկախությունը. ԱԱԾ նախկին տնօրեն
07/05/2021 13:21
ԲԴԽ նախագահ Ռուբեն Վարդազարյանը հետապնդվում է բացառապես նրա համար, որ փորձել է ապահովել դատական իշխանությունների անկախությունը, «Ազգային անվտանգության ծառայության պահեստազորի սպաների միություն» ՀԿ մամուլի ասուլիսին ասաց ԱԱԾ նախկին տնօրեն Արթուր Վանեցյանը:
«Ուզում եմ նշել, որ փորձել է ապահովել անկախությունը ոչ միայն իշխանության ներկայացուցիչների ազդեցությունից, այլև այլ մարդկանց, այդ թվում՝ ընդդիմադիր ուժերի ներկայացուցիչների: Վարդազարյանի մեղքը, իմ կարծիքով, բացառապես նրա մեջ է, որ փորձել է իրականացնել իր սահամանադրական իրավունքները և լիազորությունները, ինչը չի բավարարել այս իշխանություններին, որովհետև վերջին շրջանում մշտապես քայլերը միտված են ընդդիմախոսներին դատարանների միջոցով լռեցնելուն», - նշեց Վանեցյանը:

Рубен Вардазарян подвергается преследованию только за то, что пытался обеспечить независимость судебной системы – Артур Ванецян
07/05/2021 16:40
Бывший председатель Высшего судебного совета Армении Рубен Вардазарян подвергается политическому преследованию, заявил сегодня бывший директор Службы национальной безопасности Армении Артур Ванецян на пресс-конференции общественной организации «Союз офицеров запаса СНБ».
«Хочу отметить, что Рубен Вардазарян пытался обеспечить независимость судебной системы не только от влияния представителей власти, но и других людей, в том числе представителей оппозиционных сил. На мой взгляд, вина Вардазаряна состоит исключительно в том, что он пытался реализовать свои конституционные права и полномочия, что не устраивало власти, так как в последнее время их шаги постоянно направлены на то, чтобы заставить замолчать оппонентов с помощью судов», - отметил Артур Ванецян.