Ղազախստանում COVID-19-ի պատճառով Հաղթանակի օրվա տոնակատարությունները հետաձգվել են
Ղազախստանում COVID-19-ի հետ կապված իրավիճակի պատճառով որոշվել է հետաձգել Հաղթանակի օրվա տոնակատարությունները. դրանք կանցկացվեն 2022 թվականին, հայտարարել է հանրապետության նախագահի մամուլի քարտուղար Բերիք Ուալին:
«Լուրջ համաճարակաբանական իրավիճակի պատճառով որոշվել է հետաձգել Հաղթանակի օրվա կապակցությամբ ավանդական հանդիսությունները հաջորդ տարի», - գրել է նա Facebook-ում:
Ղազախստանի նախագահ Քասիմ-Ժոմարտ Տոկաևը հատուկ ուղերձով կշնորհավորի իր հայրենակիցներին, Հայրենական մեծ պատերազմի վետերաններին կտրամադրվի նյութական օգնություն:

В Казахстане из-за COVID-19 перенесли торжества по случаю Дня Победы
В Казахстане из-за ситуации с коронавирусной инфекцией COVID-19 принято решение перенести на 2022 год торжественные мероприятия по случаю Дня Победы, сообщил пресс-секретарь президента республики Берик Уали.
«В связи с серьёзной эпидемиологической ситуацией было принято решение перенести на следующий год традиционные торжественные мероприятия по случаю Дня Победы», — написал он в Facebook.
Президент Казахстана Касым-Жомарт Токаев поздравит соотечественников в специальном обращении, ветеранам Великой Отечественной войны будет оказана материальная помощь.