Հնարավոր չէ բանակցել թշնամու հետ, եթե դու չորեքթաթ տալով ես շարժվում, եթե ծնկներիդ ես կանգնած. Ռոբերտ Քոչարյան (Տեսանյութ)
09/05/2021 17:52
Ղարաբաղի ապագան, անկեղծ պետք է ասեմ, բավական մշուշոտ է, Ազատության հրապարակում հրավիրված հանրահավաքում այսօր հայտարարեց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը, ով գլխավորելու է «Հայաստան» դաշինքը:
«Ստորագրված պայմանագրով 4.5 տարի անց Ադրբեջանը կարող է հրաժարվել ռուսական խաղաղապահ զորքերից։ Որևէ մեկդ լսե՞լ է այս իշխանավորներից, թե ինչ են անում իրենք այդ ուղղությամբ, արդյոք պատրաստ են այսպիսի սցենարի, թե ոչ։ Պարտության դեմք հանդիսացող իշխանությունը չի կարող արդյունավետ բանակցող լինել։ Հնարավոր չէ բանակցել թշնամու հետ, եթե դու չորեքթաթ տալով ես շարժվում, եթե ծնկներիդ վրա ես կանգնած։ Պետք է գա մի իշխանություն, որն ի վիճակի է արհեստավարժ ձևով, հպարտ բանակցել և հասնել Ղարաբաղի համար բարենպաստ լուծումների։ Մենք կարող ենք դա անել», - հայտարարեց Ռոբերտ Քոչարյանը։

Current authorities stand on their knees, cannot be effective negotiators - Armenia's second president says
09/05/2021 18:14
Karabakh’s future is rather foggy, Armenia’s second president Robert Kocharyan who heads Armenia bloc said at the rally today.
“With the signed agreement Azerbaijan may reject the Russian peacekeeping troops. Have anyone of you heard anything from this authorities what they are doing in that direction and whether they are ready for such scenario or not? The authorities with face of defeat cannot be effective negotiators. It is impossible to negotiate with the authorities if you stand on your knees. Such authorities must come who are able in a skilled way, proudly negotiate and reach favorable solutions for Karabakh. We can do it,” Kocharyan said.