ԱՄՆ-ում հայտարարված է արտակարգ իրավիճակի ռեժիմ
ԱՄՆ-ում հայտարարվել է շրջանային արտակարգ իրավիճակ Colonial Pipeline խողովակաշարային ընկերության գործունեության դադարեցումից հետո, հայտնում է РИА Новости-ն:
Արտակարգ իրավիճակների ռեժիմը սահմանվել է ԱՄՆ տրանսպորտի դեպարտամենտի կողմից: Շրջանային արտակարգ իրավիճակ է հայտարարվել Նյու Յորքում, Վիրջինիայում, Ֆլորիդայում, Արկանզասում, Տեխասում, Միսիսիպիում և հարավային և արևելյան մի քանի այլ նահանգում:
Ցանցային խնդիրների պատճառով հաղորդվել է Colonial խողովակաշարային համակարգի անսպասելի անջատման մասին: Սա իր հերթին ազդել է բենզինի և տարբեր վառելիքների մատակարարման վրա:

В США объявлен режим ЧС
В США объявлен режим региональной чрезвычайной ситуации после приостановки работы трубопроводной компании Colonial Pipeline, передает РИА Новости.
ЧС ввело министерство транспорта США. Режим региональной чрезвычайной ситуации объявлен в Нью-Йорке, Вирджинии, Флориде, Арканзасе, Техасе, Миссисипи и ряде других южных и восточных штатах.
Сообщается, что произошло непредвиденное отключение системы трубопроводов Colonial из-за проблем с сетью. В свою очередь это повлияло на поставки бензина и различных видов топлива.