Ես չեմ համարում, որ սա պարտություն էր. իմքայլական պատգամավորը՝ պատերազմի մասին
Չգիտեմ՝ որքանով է Սահամանդրությանը համահանուչ որպես նախընտրական դաշինքի նպատակ հայտարարել ոչ թե գալիք ընտրություններին հաղթանակ տանելը, այլ օրինական ընտրությունների միջոցով ձևավորված իշխանությանը հեռացնելը, խորհրդարանական ճեպազրույցում ասաց իմքայլական պատգամավոր Վլադիմիր Վարդանյանը՝ մեկնաբանելով Քոչարյանի երեկվա հայտարարությունը, թե հետհաշվարկը սկսված է, և ներկա իշխանությանը մնացել է շուրջ 40 օր:
«Ի վերջո, ընտրություններին մասնակցող ցանկացած քաղաքական ուժի նպատակը պետք է լինի սահմանադրական, և նպատակը պետք է հանգի ընտրություններին հաղթանակ տանելուն», - նշեց Վարդանյանը:
Նա նաև հիշեցրեց ոչ վաղ անցյալում՝ Քոչարյանի օրոք, տեղի ունեցած իրադարձությունները, օրինակ, Հյուսիսային պողոտայի դեպքերը: Լրագրողներից մեկն էլ նկատեց՝ «իսկ եթե ինչ-որ մեկը հիշեցնի պատերազմը, Արցախի 75 տոկոսի կորուստը, 5000 զոհը»:
«Ինձ թվում է՝ այստեղ մարդ չկա, ով մտածում է՝ պատերազմը սանձազերծել է ՀՀ-ն», - ի պատասխան ասաց պատգամավորը՝ նկատելով, որ «հաղթանակն ունի հազար հայր, պարտությունը որբ է»:
«Ես չեմ համարում, որ սա պարտություն էր: Ես համարում եմ, որ մենք, այդուհանդերձ, կարողացանք հասնել հնարավորին՝ ստեղծված իրավիճակում», - ասաց իմքայլական պատգամավորը:

Я не считаю это поражением – депутат фракции «Мой шаг» о войне
Не знаю, насколько соответствует Конституции объявлять в качестве цели предвыборного блока не победу на предстоящих выборах, а устранение сформированной путем законных выборов власти. Об этом заявил сегодня на брифинге депутат фракции «Мой шаг» Владимир Варданян, комментируя вчерашнее заявление Роберта Кочаряна о том, что начался обратный отсчет и действующей власти осталось около 40 дней.
«В конце концов, цель любой участвующей в выборах политической силы должна быть конституционной и преследовать победу на выборах», - отметил Варданян.
Он также напомнил о произошедших в период правления Роберта Кочаряна событиях, к примеру, на  Северном проспекте. Один из журналистов отметил, а что «если кто-то напомнит им о войне, потере 75% Арцаха, 5000 тысячах погибших».
«Мне кажется, здесь нет человека, который считает, что войну развязала Армения», - заявил в ответ депутат, отметив, что «у победы тысяча отцов, а поражение всегда сирота».
«Я не считаю, что это поражение. Я думаю, что в создавшейся ситуации мы, тем не менее, смогли добиться возможного», - сказал депутат.