Իսրայելում հայտարարել են հրթիռային հարձակման հետևանքով առնվազն վեց վիրավորի մասին
Իսրայելի Աշքելոն քաղաքում հրթիռային հարձակման հետևանքով առնվազն վեց մարդ է վիրավորվել, մեկ շենք վնասվել է: Այս մասին հայտնում է Իսրայելի բանակը:
«Իսրայելի հարավում հրթիռային հարձակումները շարունակվում են: Վնասվել է Աշկելոնում գտնվող բնակելի շենք: Վեց խաղաղ բնակիչ է տուժել», - ասվում է բանակի թվիթերյան հայտարարության մեջ:
Ավելի վաղ ՀԱՄԱՍ-ը հայտարարել էր, որ Իսրայելը ժամանակ ունի մինչև կիրակի ժամը 18.00-ն Արևելյան Երուսաղեմի Ալ-Աքսա մզկիթի և Շեյխ Ջարրայի տարածքներից զինվորներին դուրս բերելու համար:
Դրանից հետո Գազայի հատվածից մոտ 150 հրթիռ է արձակվել դեպի Իսրայել, դրանցից տասնյակները որսացվել են «Երկաթե գմբեթ» հակահրթիռային պաշտպանության համակարգի կողմից:

В Израиле заявили о шести пострадавших в результате ракетного обстрела
Не менее шести человек пострадали в результате ракетного обстрела в израильском городе Ашкелон, одно здание повреждено, сообщает армия Израиля.
«По южному Израилю продолжаются непрерывные ракетные обстрелы, в результате которых пострадал жилой дом в Ашкелоне. Шесть мирных жителей получили ранения», - говорится в заявлении армии в Twitter.
Ранее ХАМАС заявил, что у Израиля есть время до 18.00 воскресенья для вывода солдат из районов мечети Аль-Акса и Шейх Джаррах в Восточном Иерусалиме. После этого около 150 ракет были выпущены из сектора Газа по территории Израиля, десятки из них перехвачены системой ПРО «Железный купол».