Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսի 10 նոր դեպք
Մայիսի 11-ին կատարվել է 87 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 10 դեպք: Վարակակիրները հիմնականում քաղաք Ստեփանակերտի բնակիչներ են:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 22 վարակակիր, իսկ թեթև ձևերը ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում:
Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 7065 քաղաքացու հետազոտություն, որից 835-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան, ընդհանուր առմամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2719 դեպք: Կատարվել է 24 517 թեստավորում:

В Арцахе выявлено 10 новых случаев заражения коронавирусом
В Арцахе 11 мая проведено 87 тестов на коронавирус, в республике выявлено 10 новых случаев заражения коронавирусом. Инфицированные лица в основном жители Степанакерта.
Как сообщает министерство здравоохранения Республики Арцах, в данный момент стационарное лечение проходят 22 человека с диагнозом COVID-19, пациенты с легкой формой получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
В 2021 году в Арцахе проведено тестирование 7065 граждан для выявления коронавирусной инфекции, у 835 граждан зарегистрирован положительный результат. В целом, число подтвержденных случаев коронавируса составляет 2719. В Арцахе проведены 24 517 тестов на коронавирус.