Պուտինն ու Էրդողանը քննարկել են Պաղեստինում տիրող իրավիճակը
Ռուսաստանի առաջնորդ Վլադիմիր Պուտինը և Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկել են Պաղեստինում տիրող իրավիճակը:
Այդ մասին հայտնում է РИА Новости-ն հղում անելով Թուրքիայի ղեկավարի վարչակազմի հայտարարությանը:
«Էրդողանը հայտարարել է, որ միջազգային հանրությունը պետք է Իսրայելին ուժեղ և զսպող դաս տա, այդ նպատակով Թուրքիան կշարունակի իր նախաձեռնությունները բոլոր մակարդակներում», - ասված է հայտարարության մեջ:
Նաև, ինչպես նշված է Թուրքիայի նախագահի աշխատակազմի հայտարարության մեջ, «Էրդողանն ընդգծել է, որ ճգնաժամի հետագա սրումը կանխելու համար կարևոր է, որ ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհուրդը միջամտի այս հարցին և վճռական ու հստակ ազդանշաններ տա Իսրայելին՝ դադարեցնելու հարձակումները:

Путин и Эрдоган обсудили ситуацию в Палестине
Российский лидер Владимир Путин и президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган в ходе телефонного разговора обсудили ситуацию в Палестине.
Об этом информирует РИА Новости со ссылкой на заявление администрации турецкого лидера.
«Эрдоган заявил, что международное сообщество должно преподать Израилю сильный и сдерживающий урок, с этой целью Турция продолжит свои инициативы на всех уровнях», — говорится в сообщении.
Также, как заявили в администрации турецкого президента, «Эрдоган подчеркнул, что для предотвращения дальнейшей эскалации кризиса важно, чтобы Совбез ООН вмешался в этот вопрос и дал решительные и чёткие сигналы Израилю о прекращении нападений».