«Հրապարակ». Սյունիքի «ողջույններից» հետո Նիկոլ Փաշինյանի ռեյտինգը մոտ 4 կետով անկում է գրանցել
«Երեք նախագահների դաշինքով ընտրություններին մասնակցելու Լևոն Տեր-Պետրոսյանի կառուցողական առաջարկը թեև մերժվել է Ռոբերտ Քոչարյանի և Սերժ Սարգսյանի կողմից, սակայն հենց նրանց շահերից է բխում, որ ՀՀ առաջին նախագահը մասնակցի ընտրապայքարին՝ դառնալով ընտրությունների այլընտրանք՝ իշխանության և նախկինների արանքում։
Մանավանդ, որ երրորդ ուժի տեղի հավակնորդները շատ են, և եթե Տեր-Պետրոսյանը չմասնակցի, ապա այդ տեղը կարող են զբաղեցնել «Լուսավոր Հայաստանը», «Սասնա ծռերը», անգամ Արման Բաբաջանյանն ու Արամ Սարգսյանը։
Մեր տեղեկություններով, ըստ անկախ սոցիոլոգիական գաղտնի հարցումների՝ Սյունիքի «ողջույններից» հետո Նիկոլ Փաշինյանի ռեյտինգը մոտ 4 կետով անկում է գրանցել։ Բայց այնպես չէ, որ դա մեխանիկորեն գումարվել է սևերի օգտին։ Հերթական հիասթափվածների բանակը, որպես կանոն, միանում է ընտրություններին չմասնակցողների բանակին։
Իսկ որքան ցածր լինի մասնակցության շեմը, այնքան կմեծանա իշխանությունների՝ հաղթելու հավանականությունը։ Իսկ չմասնակցելու մտադրություն ունեցողներն արդեն մոտ 60 տոկոս են կազմում»։

«Грапарак»: После «приветствий» в Сюнике рейтинг Никола Пашиняна упал на 4 пункта
Несмотря на то, что предложение Левона Тер-Петросяна об участии в выборах в составе блока трех бывших президентов было отклонено Робертом Кочаряном и Сержем Саргсяном, однако именно из их интересов вытекает участие первого президента Армении в предвыборной борьбе, пишет газета «Грапарак».
«Тем самым Левон Тер-Петросян становится на выборах альтернативой властям и прежним. В частности, претендентов на третью силу немало и если Левон Тер-Петросян не примет участия в выборах, то это место могут занять "Светлая Армения", "Сасна црер" и даже Арман Бабаджанян и Арам Саркисян.
По нашим сведениям, согласно независимым соцопросам, результаты которых не разглашаются, после «приветствий» в Сюнике рейтинг Никола Пашиняна упал на 4 пункта. Однако это не прибавилось механически к так называемым «черным». Армия очередных разочаровавшихся граждан, как правило, присоединяется к электорату, который не намерен  участвовать в выборах.
А чем ниже порог участия, тем больше вероятность победы властей на выборах. А те, кто не собирается участвовать в выборах, составляют уже более 60%», - пишет газета.