Արմեն Գրիգորյանն առաջարկել է անցկացնել ՀԱՊԿ Անվտանգության խորհուրդների քարտուղարների կոմիտեի արտահերթ նիստ
ՀՀ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը նամակ է հղել Տաջիկստանի Անվտանգության խորհրդի քարտուղար, ՀԱՊԿ Անվտանգության խորհուրդների քարտուղարների կոմիտեի նախագահ Նասրուլլո Մախմուդզոդային և ներկայացրել Հայաստանի սահմանամերձ շրջաններ Ադրբեջանի զինված ուժերի ստորաբաժանումների ներթափանցման մասին փաստեր:
Արմեն Գրիգորյանն առաջարկել է անցկացնել ՀԱՊԿ Անվտանգության խորհուրդների քարտուղարների կոմիտեի արտահերթ նիստ:

Armenia’s SCS applies to Tajik counterpart for conducting extraordinary session of CSTO SCS Committee
Armenia’s Security Council Secretary Armen Grigoryan has addressed a letter to the SCS of Tajikistan Nasrullo Makhmudzoda who is also the president of the CSTO Committee of the Security Councils Secretaries presenting in it the facts of incursion of the subdivisions of the Azerbaijani armed forces into Armenia’s bordering regions.
Armen Grigoryan offered conduction of extraordinary session of the CSTO Committee of the Security Councils Secretaries.