Պաղեստինը կդիմի ՄԱԿ-ին իսրայելական ավիահարվածների կապակցությամբ
Պաղեստինը մտադիր է երկուշաբթի դիմել ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեային՝ պահանջելով ընդունել բանաձև իսրայելական ագրեսիան դադարեցնելու համար, հայտարարել է Պաղեստինի վարչապետ Մոհամադ Շտայեն:
«Այսօր մենք դիմելու ենք ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեային, որպեսզի այն բանաձև ընդունի իսրայելական ագրեսիային վերջ տալու համար», - ասել է վարչապետը:
«ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհուրդը ձախողել է իսրայելական հարձակումների դատապարտումը և դրանց անմիջապես դադարեցումը», - ասել է Շտայեն:
Նա ընդգծել է, որ հարձակումները դատապարտելու մասին հայտարարությունները բավարար չեն, «Իսրայելի դեմ անհրաժեշտ են պատժիչ միջոցառումներ»:

Палестина обратится в ООН из-за израильских авиаударов
Палестина намерена обратиться в понедельник к Генассамблее ООН с требованием принять резолюцию о прекращении израильской агрессии, заявил премьер-министр ПНА Мухаммед Штайе.
«Сегодня мы обратимся к Генеральной Ассамблее ООН с тем, чтобы она приняла резолюцию о прекращении израильской агрессии», - заявил премьер.
«Совбез ООН потерпел неудачу в осуждениях израильских атак и немедленной их приостановке», - отметил Штайе.
Он подчеркнул, что заявлений об осуждении атак недостаточно, "нужны карательные меры в отношении Израиля".