Քննարկվել են ՀՀ ՊՆ և ՌԴ սահմանապահ ծառայության «Արմենիա» զորախմբի համագործակցության հետ կապված մի շարք հարցեր. ՊՆ
17/05/2021 17:08
Մայիսի 17-ին կայացել է Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Վաղարշակ Հարությունյանի հեռախոսազրույցը Ռուսաստանի Դաշնության Անվտանգության դաշնային ծառայության Սահմանապահ ծառայության տնօրեն, գեներալ-գնդապետ Իգոր Կոնստանտինովի հետ։
ՀՀ ՊՆ-ից հայտնում են, որ քննարկվել են ՀՀ պաշտպանության նախարարության և Հայաստանի Հանրապետությունում սահմանապահ ծառայություն իրականացնող ՌԴ ԱԴԾ Սահմանապահ ծառայության «Արմենիա» զորախմբի համագործակցության հետ կապված մի շարք հարցեր։

Обсужден ряд вопросов сотрудничества между Минобороны Армении и военным отрядом «Армения» Пограничной службы ФСБ РФ
17/05/2021 17:51
Исполняющий обязанности министра обороны Армении Вагаршак Арутюнян 17 мая провел телефонный разговор с начальником Пограничной службы Федеральной службы безопасности Российской Федерации генерал-полковником Игорем Константиновым.
Как сообщает пресс-служба Минобороны Армении, обсужден ряд вопросов, связанных с сотрудничеством между министерством обороны Армении и военным отрядом «Армения» Пограничной службы ФСБ РФ, осуществляющим пограничную службу в Республике Армения.