Գագիկ Բեգլարյանը 50 միլիոն դրամ գրավի դիմաց ազատ է արձակվել
Տրանսպորտի և կապի նախկին նախարար Գագիկ Բեգլարյանը, որը երեկ հայտնաբերվել ու տարվել էր ԱԱԾ մեկուսարան, ազատ է արձակվել։
«Պաշտոնեական դիրքն օգտագործելով առանձնապես խոշոր չափերով գույք վատնելու, ինչպես նաև պաշտոնեական դիրքը ծառայության շահերին հակառակ օգտագործելու, ծանր հետևանքներ առաջացնելու համար ՀՀ քրեական օրենսգրքի 308-րդ հոդվածի 2-րդ մասով և 179-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով նախատեսված հանցագործությունների կատարման մեջ մեղադրվող, հետախուզման մեջ գտնվող Գագիկ Բեգլարյանը սույն թվականի մայիսի 17-ին Մոսկվա-Երևան չվերթի ինքնաթիռով ժամանել է ՀՀ, ինքնակամ ներկայացել քրեական վարույթն իրականացնող մարմին, բացի այդ ՀՀ դատախազության դեպոզիտ է մուծվել առաջադրված մեղադրանքի համաձայն՝ պետության պատճառված վնասին համարժեք գումար:
Հաշվի առնելով նշված հանգամանքները՝ քրեական գործով նախաքննության օրինականության նկատմամբ հսկողություն իրականացնող դատախազի կողմից որոշում է կայացվել մեղադրյալ Գագիկ Բեգլարյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանավորումը 50.000.000 (հիսուն միլիոն) ՀՀ դրամի չափով գրավով փոխելու մասին», - այս մասին Aysor.am-ին հայտնեցին ՀՀ գլխավոր դատախազությունից։

Гагик Бегларян освобожден под залог в размере 50 млн драмов
Бывший министр транспорта и связи Гагик Бегларян, который вчера был обнаружен и доставлен в изолятор Службы национальной безопасности, освобожден.
«Обвиняемый в преступлении, предусмотренных частью 2 статьи 308 (использование должностным лицом своего должностного положения вопреки интересам службы, причинившее существенный вред государству и повлекшее по неосторожности тяжкие последствия) и пунктом 1 части 3 статьи 179 (присвоение или растрата в особо крупных размерах) Уголовного кодекса Армении, находящийся в розыске Гагик Бегларян 17 мая 2021 года прибыл в Армению рейсом Москва-Ереван, добровольно явился в орган, осуществляющий уголовное производство, кроме того внес в депозит прокуратуры Армении соответствующую сумму причиненного государству ущерба, в соответствии с предъявленным обвинением.
Учитывая указанные обстоятельства, прокурор, осуществляющий надзор за законностью предварительного следствия по уголовному делу, принял решение заменить избранную в отношении Гагика Бегларяна меру пресечения в виде ареста на освобождение под залог в размере 50.000.000 (пятьдесят миллионов) драмов», - сообщили Aysor.am в Генпрокуратуре Армении.