ՀԱՊԿ ԱԳՆ ղեկավարները քննարկել են Սյունիքի մարզում տիրող իրավիճակի վերաբերյալ Հայաստանի խնդրանքը. Լավրով
Ռուսաստանի ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը հայտարարել է, որ ՀԱՊԿ ԱԳՆ ղեկավարները նախօրեին քննարկել են Սյունիքի մարզում ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ Հայաստանի խնդրանքը:
«Նաև ցանկանում եմ ասել, որ մենք նախօրեին սկսել ենք ՀԱՊԿ արտգործնախարարների աշխատանքը ոչ ֆորմալ ռեժիմով», - չորեքշաբթի Դուշանբեում Տաջիկստանի իր գործընկերոջ հետ մամուլի ասուլիսում ասել է Լավրովը:
«Նախօրեի երեկոյան կազմակերպված հանդիպման ընթացքում մենք քննարկել ենք մեր հայ գործընկերների խնդրանքը: Այս խնդրանքին համապատասխան մենք քննարկել ենք իրավիճակը Երևանի և Բաքվի միջև հարաբերություններում», - հավելել է նա:

Главы МИД ОДКБ обсудили просьбу Армении по ситуации в Сюникской области - Лавров
Глава МИД РФ Сергей Лаврова сообщил, что главы МИД ОДКБ накануне обсудили просьбу Армении по ситуации в Сюникской области.
"Хочу также сказать, что мы вчера уже в неформальном режиме начали работу министров иностранных дел ОДКБ", - сказал Лавров на пресс-конференции с таджикистанским коллегой в среду в Душанбе.
"И в ходе встречи, которая вчера была организована вечером, мы рассмотрели просьбу наших армянских коллег. В соответствии с этой просьбой мы обсудили ситуацию в отношениях между Ереваном и Баку", - добавил он.