«Ժողովուրդ». ՀՔԾ-ն թույլ է տվել ՀՀ նախկին ոստիկանապետ Ալիկ Սարգսյանին դուրս գալ ՀՀ-ից
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունը թույլ է տվել «Մարտի 1»-ի գործով մեղադրյալ, ՀՀ նախկին ոստիկանապետ Ալիկ Սարգսյանին դուրս գալ Հայաստանի Հանրապետությունից: Մեզ հասած տեղեկությունների համաձայն՝ Ալիկ Սարգսյանը դիմել է ՀՔԾ՝ հայտնելով, որ առողջական լուրջ խնդիր ունի և հետագա բուժումը ստանալու համար պետք է գնա Ռուսաստանի Դաշնություն:
ՀՔԾ-ն, ուսումնասիրելով նախկին ոստիկանապետի դիմումը, բավարարել է և թույլ է տվել, որ Ալիկ Սարգսյանի՝ «ստորագրություն՝ չհեռանալու մասին» որոշումը վերադարձվի, և նա մեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն: Վերջինս ներկայում ՌԴ-ում է և զբաղված է առողջական խնդիրներով:
Նշենք, որ Ալիկ Սարգսյանը «Մարտի 1»-ի գործով մեղադրվում է միանգամից երեք հոդվածով՝ պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելու, պաշտոնեական կեղծիք կատարելու և հանցագործությունը պարտակելու համար: Նախկին ոստիկանապետի նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել ստորագրությունը՝ չհեռանալու մասին: Սարգսյանը իրեն առաջադրված մեղադրանքը չի ընդունում»։

«Жоховурд»: Специальная следственная служба разрешила Алику Саркисяну уехать из Армении
Газета «Жоховурд» пишет, что Специальная следственная служба разрешила обвиняемому по делу 1 марта, бывшему начальнику полиции Армении Алику Саркисяну выехать из республики. По сведениям издания, Алик Саркисян обратился в ССС, сообщив, что у него есть проблемы со здоровьем и для дальнейшего лечения нужно поехать в Россию.
«Специальная следственная служба, изучив обращение бывшего начальника полиции, удовлетворила просьбу и позволила Саркисяну выехать за пределы Армении. Сейчас Саркисян находится в России и занят своим лечением.
Отметим, что Алик Саркисян обвиняется по делу 1 марта сразу по трем статьям – злоупотребление должностными полномочиями, служебный подлог и укрывательство преступлений. В качестве меры пресечения в отношении бывшего начальника полиции была избрана подписка о невыезде. Саркисян по предъявленному обвинению свою вину не признает», - пишет газета.