Արմեն Սարգսյանը տեղեկացված չէ, թե Նիկոլ Փաշինյանն ինչ փաստաթուղթ է ստորագրելու
«Նախագահը փաստաթղթին առնչվող գործընթացների մեջ ներգրավված չի եղել և չէ, հետևաբար, բացարձակապես տեղեկացված չէ այդ փաստաթղթի մանրամասների և դրան վերաբերող քննարկումների մասին», - հայտնել են ՀՀ նախագահի աշխատակազմից։
Նախագահականից հայտնել են՝ Արմեն Սարգսյանը համարում է, որ նման գործընթացները պետք է լինեն առավելագույնս հրապարակային և բոլոր շահագրգիռ կողմերի ներգրավմամբ։
Հիշեցնենք՝ Սուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանը հրապարակել էր նոր փաստաթղթից մի հատված, որը պատրաստվում են ստորագրել ՀՀ վարչապետը, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի նախագահները։
Այսօր կառավարության նիստիին ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց, որ Եթե Ադրբեջանը պայմանավորվածություններն իրագործի, թուղթը ստորագրելու է։

Armenia’s President unaware of document to be signed by Pashinyan
“The president was not and is not engaged in the processes on documents, and consequently is absolutely unaware about the details of the document and discussions,” Armenia's president’s administration reports.
According to the report, Armen Sarkissian believes that such processes must be utmost public and engage all the stakeholders.
To note, Armenia’s former ambassador Mikayel Minasyan published an extract from the new document to be signed by Armenia’s prime minister, president of Azerbaijan and Russia.
At the cabinet sitting today Armenia’s acting PM Nikol Pashinyan stated that if Azerbaijan implements the achieved arrangements he will sign the document.