Շոյգուն ՀՀ ՊՆ ղեկավարի հետ կրկին քննարկել է Ղարաբաղում տիրող իրավիճակը
Ռուսաստանի ՊՆ ղեկավար Սերգեյ Շոյգուն Հայաստանի պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Վաղարշակ Հարությունյանի հետ հեռախոսազրույցի ընթացքում կրկին քննարկել է Լեռնային Ղարաբաղում տիրող իրավիճակը, հայտնում են ՌԴ ՊՆ-ից:
«Քննարկվել են երկկողմ համագործակցության արդիական հարցեր, իրավիճակը տարածաշրջանում և Լեռնային Ղարաբաղի տարածքներում, որտեղ Ռուսաստանի խաղաղապահ զորախմբի կողմից առաջադրանքներ են կատարվում», - ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Ավելի վաղ ՌԴ ՊՆ մամուլի ծառայությունը հայտնել էր, որ նման խոսակցություն տեղի է ունեցել մայիսի 19-ի երեկոյան, պաշտպանության գերատեսչությունների ղեկավարները խոսել են նաև մայիսի 17-ին:

Шойгу вновь обсудил с главой Минобороны Армении обстановку в Карабахе
Глава Минобороны России Сергей Шойгу вновь обсудил по телефону с и.о. министра обороны Армении Вагаршаком Арутюняном обстановку в Нагорном Карабахе. Об этом сообщили в Минобороны РФ.
«Обсуждены актуальные темы двустороннего сотрудничества, обстановка в регионе и районах выполнения задач миротворческим контингентом России в Нагорном Карабахе», - говорится в сообщении.
Ранее пресс-служба Минобороны РФ сообщала, что аналогичный разговор состоялся вечером 19 мая, главы оборонных ведомств также разговаривали 17 мая.