Պետական կարևորության փաստաթղթերի մասին տեղեկանում ենք համացանցում տարածվող նյութերից. Արթուր Վանեցյան
20/05/2021 21:19
Պետական կարևորության փաստաթղթերի մասին մենք տեղեկանում ենք համացանցում տարածվող նյութերից, բողոքի ցույցի ժամանակ լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Պատիվ ունեմ» դաշինքի ներկայացուցիչ, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը:
«Զավեշտն այն է, որ վարչապետի պաշտոնը զբաղեցնող անձը հաստատում է, որ այո, նման փաստաթուղթ շրջանառության մեջ դրված է եղել: Ու մենք դա շատ հանգիստ ենք տանում: Ժողովուրդ, հանգիստ տանելու բան չկա», - նշեց Վանեցյանը:
Անդրադառնալով ստեղծված իրավիճակին՝ ասաց, որ ամբողջ մեղքը չպետք է բարդել ՀՀ ԶՈւ վրա.
«Պետք է հասկանանք պատճառները, փորձենք ախտորոշել՝ ինչո՞ւ է մեր բանակն այս վիաճում, ինչո՞ւ է մեր զորքը նման ծանր հոգեբանական վիճակում»:
Վանեցյանը նաև ընդգծեց, որ ունենք անհասկանալի իշխանություն, որը երկիրը կառավարելու փոխարեն զբաղված է տարբեր տեղեկություններ հերքելով, տարբեր տեղեկություններ իրենց ձևով մեկնաբանելով ու անընդհատ խաբելով:
Արթուր Վանեցյանի խոսքով՝ ինքը կանգնած է ցանկացած ուժի կողիքն, որը պատրաստ է պայքարել այս իշխանությունների դեմ:

Мы узнаем о документах государственной важности из распространяемых в сети материалов – Артур Ванецян
20/05/2021 22:30
Мы узнаем о документах государственной важности из распространяемых в социальной сети материалов, заявил сегодня журналистам представитель блока «Честь имею», председатель партии «Родина» Артур Ванецян.
«Абсурд в том, что занимающее кресло премьер-министра лицо подтверждает, что да, есть такой документ, он находится в обращении. И мы спокойно относимся к этому. Народ, в такой ситуации нельзя сидеть спокойно», - отметил Артур Ванецян.
Касаясь создавшейся ситуации, он отметил, что нельзя всю вину валить на ВС Армении:
«Мы должны понять причины, попробовать поставить диагноз, почему наша армия в таком состоянии, почему наши войска в таком тяжелом морально-психологическом состоянии».
Артур Ванецян также подчеркнул, что у нас непонятная власть, которая вместо того, чтобы заниматься управлением, занята опровержением сведений, комментирует различную информацию в желательной для себя форме и постоянно лжет.