Ենթադրվող ստորագրվելիք փաստաթղթով Հայաստանից Ադրբեջանին որևէ տարածք չի զիջվելու. Ռուբեն Ռուբինյան
Կարող եմ վստահեցնել, որ ՀՀ տարածքից ենթադրվող ստորագրվելիք փաստաթղթով որևէ տարածք չի զիջվելու, խորհրդարանում այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց իմքայլական պատգամավոր Ռուբեն Ռուբինյանը։
«Բանավոր որևէ քննարկում որևէ տարածքի հանձնման կամ փոխանակման վերաբերյալ չի եղել», - ասաց Ռուբինյանը։
Հարցին, թե փաստաթղթի ստորագրման ժամկետներ կա՞ն, Ռուբեն Ռուբինյանը պատասխանեց.
«Դա կախված է մեր պայմանի ընդունումից կամ չընդունումից»։
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ Սուրբ Աթոռում նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանը հրապարակել էր նոր փաստաթղթից մի հատված, որը պատրաստվում են ստորագրել ՀՀ վարչապետը, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի նախագահները: Ըստ Մինասյանի հրապարակած փաստաթղթի՝ «Տավուշի մարզի 5 գյուղ և Արարատի մարզի մեկ գյուղն Ադրբեջանին հանձնելը Նիկոլը քննարկման առարկա է դարձրել»:
Երեկ կառավարության նիստին ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել էր, որ եթե Ադրբեջանը պայմանավորվածություններն իրագործի, ինքը փաստաթուղթը ստորագրելու է:

No territories of Armenia to be conceded with alleged document – My Step deputy
With alleged document no territory of Armenia will be conceded, My Step deputy Ruben Rubinyan told the reporters on Friday.
“No handing over or exchanging of territories has been discussed,” Rubinyan said.
Asked whether there are exact timeframes of signing the document, Rubinyan said it depends on whether Armenia's condition is accepted or not.
To note, Armenia’s former ambassador Mikayel Minasyan published an extract from a document Armenian PM, Russian and Azerbaijani leaders are going to sign.
Minasyan said with it the Armenian authorities are handing to Azeri side five villages of Tavush province and one in Ararat.
Later, at the cabinet sitting on Thursday, Pashinyan stated that if Azerbaijan carries out the arrangements he will sign the document.