Սև լճի մոտ հայ և ադրբեջանցի զինծառայողների միջև վիճաբանության հետևանքով հայ զինծառայողներ են հոսպիտալացվել
21/05/2021 17:02
Սյունիքի մարզի Սև լճի մոտակայքում երեկ երեկոյան Հայաստանի և Ադրբեջանի զինծառայողների միջև տեղի ունեցած վիճաբանության հետևանքով հայ զինծառայողներ են հոսպիտալացվել, Aysor.am-ին հայտնեցին ՊՆ-ից։
Նախարարությունից նշեցին, որ նրանք ստացել են միջին և թեթև վնասվածքներ։
ArmLur.am-ի տեղեկություններով՝ Գորիսի հիվանդանոց է տեղափոխվել 11 զինծառայող։ Միջադեպի հետևանքով քթի կոտրվածք է ստացել Գորիսի զորամասի շտաբի պետը:

В результате перепалки между армянскими и азербайджанскими военными близ Черного озера госпитализированы армянские военнослужащие
21/05/2021 17:38
В результате произошедшей вчера вечером в окрестностях Черного озера перепалки между военнослужащими Армении и Азербайджана госпитализированы армянские военнослужащие, сообщили Aysor.am в министерстве обороны Армении.
В Минобороны отметили, что они получили повреждения средней и легкой тяжести.
По сведениям ArmLur.am, в больницу Гориса были доставлены 11 военнослужащих. В результате инцидента получил перелом начальник штаба военной части Гориса.