«Փաստ». Իշխանության ներսում դժգոհություն է հասունանում. Փաշինյանի հետ համաձայն չեն շատ «քայլողներ»
«Փաստ» թերթի տեղեկություններով՝ իշխանության ներսում ստեղծված իրավիճակի հետ կապված բավական հակասական տրամադրություններ են հասունանում։ Մասնավորաբար, չնայած այն փաստին, որ որոշ պատգամավորներ և իշխանության տարբեր ներկայացուցիչներ փորձում են ամպագոռգոռ ճառերով ամեն կերպ աջակցել Նիկոլ Փաշինյանին և նրա «թեզերը» տարբեր հարթություններում տիրաժավորել, քիչ չեն նրանք, ովքեր մեծ դժգոհություն ունեն:
«Ավելին, մեր տեղեկություններով, մի քանիսն օրերս Փաշինյանին բաց տեքստով ասել են, որ սա կատարյալ ձախողում է, և երկիրը փաստացի կանգնած է վերահաս պատերազմի առաջ։ Սակայն դժգոհների մեծ մասը պարզապես լռում է՝ «շառից-փորձանքից հեռու», որպեսզի հետագայում իրենց վրա պատասխանատվություն չվերցնեն ու քաղաքական դիակ չդառնան։ Դրանք այն «քայլողներն» են, որոնք Փաշինյանի հետ համաձայն չեն, սակայն վախենում են ըմբոստանալ կամ պարզապես ավելի թանկ են գնահատում մանդատն ու բարձր աշխատավարձ-պարգևավճար համադրությունը: Մեր աղբյուրի փոխանցմամբ, իրեն ընդդիմացողների պահվածքից Փաշինյանը բավականին նյարդայնացել է և թիմի ներկայությամբ հայտարարել, թե ափսոսում է, որ նմանների հետ է գործ ունեցել։ Այս հանգամանքը կարող է մեծ դեր խաղալ ընտրական ցուցակի «խմբագրման» գործում:
Ի դեպ, ըստ մեր աղբյուրների, սրանից հատկապես ոգևորվել են նրանք, ովքեր համամասնական նոր ցուցակի «ներքևի» մասում պիտի լինեին», - գրել է թերթը։

«Паст»: Внутри власти назревает недовольство, многие «шагающие» не согласны с Пашиняном
Газета «Паст» пишет со ссылкой на свои источники, что внутри власти назревают довольно противоречивые настроения в связи с создавшейся ситуацией. В частности, несмотря на тот факт, что некоторые депутаты и различные представители власти своими громогласными выступлениями пытаются любым способом поддержать Никола Пашиняна и тиражировать его «тезисы» в различных плоскостях, немало также тех, кто крайне недоволен.
«Более того, по нашим сведениям, на днях некоторые сказали Пашиняну открытым текстом, что это абсолютный провал и страна фактически стоит перед угрозой надвигающейся войны. Однако часть недовольных просто молчит во избежание проблем, чтобы не брать на себя ответственность и стать политическим трупом в дальнейшем. Это те «шагающие», которые не согласны с Пашиняном, однако боятся взбунтоваться или для них просто важнее мандат и высокая зарплата – премии. Как передает наш источник, Пашинян довольно раздражен поведением тех, кто противостоит ему, и заявил в своей команде, что жалеет, что имеет дело с такими. Это обстоятельство может сыграть большую роль в «редактировании» предвыборного списка.
Кстати, как передают наши источники, особенно воодушевлены те, кто должен был находиться в «нижней» части пропорционального списка», - пишет газета.