Չինաստանում մեքենան մխրճվել է ամբոխի մեջ, չորս մարդ մահացել է
Չինաստանի հյուսիսարևելյան Լյաոնին նահանգի Դալիան քաղաքում տղամարդը թեթև մարդատար ավտոմեքենայով մխրճվել է հետիոտնային անցումի վրա գտնվող ամբոխի մեջ. մահացել է չորս մարդ, վիրավորվել՝ երեքը:
Դեպքը տեղի է ունեցել շաբաթ տեղական ժամանակով ժամը 11.47-ին Չժունշան թաղամասի երկու փողոցների խաչմերուկում, երբ Լյու անունով 31-ամյա տղամարդը դեռևս անհայտ պատճառով սև ավոմեքենայով մխրճվել է ամբոխի մեջ, երբ մարդիկ հետիոտնային անցման վրա էին: Դրանից հետո տղամարդը թաքնվել է:
Ոստիկանությունից հայտնել են, որ դեպքի վայրից փախած տղամարդն արդեն բերման է ենթարկվել, կատարվում է քննություն:

В Китае автомобиль въехал в толпу, четыре человека погибли
Мужчина на легковом автомобиле в субботу въехал в толпу на пешеходном переходе в городе Далянь китайской северо-восточной провинции Ляонин, в результате погибли четыре человека, еще трое получили травмы, говорится в сообщении местной полиции.
Инцидент произошел в субботу в 11.47 по местному времени (6.47 мск) на пересечении двух улиц в районе Чжуншань, когда 31-летний мужчина по фамилии Лю на черном легковом автомобиле по пока неустановленной причине въехал в толпу людей на пешеходном переходе. После чего мужчина скрылся.