COVID-19-ի դեմ պատվաստումն աշխարհին ինը նոր միլիարդատեր է նվիրել. նրանց շարքում է Նուբար Աֆեյանը
Ինը նոր միլիարդատեր է հայտնվել աշխարհում՝ շնորհիվ կորոնավիրուսի դեմ արտադրված պատվաստանյութերից դեղագործական ընկերությունների շահույթի, ասվում է The People's Vaccine Alliance զեկույցում, որը ներառում է տարբեր իրավապաշտպան, հումանիտար և բժշկական կազմակերպություններ:
Մասնավորապես, նոր միլիարդատերերի թվում է Moderna ամերիկյան ընկերության չորս ներկայացուցիչ՝ գործադիր տնօրեն Ստեֆան Բանսելը, համահիմնադիր Նուբար Աֆեյանը և ներդրողներ Թիմոթի Սպրինգերը և Ռոբերտ Լանգերը:
Բացի այդ, ցուցակում են նաև BioNTech-ի ղեկավար Ուգուր Շահինը, իսպանական Rovi դեղագործական ընկերության գործադիր տնօրեն Խուան Լոպես-Բելմոնտեն և չինական CanSino Biologics ընկերության երեք համահիմնադիր:

Благодаря вакцинации от COVID-19 в мире появилось девять новых миллиардеров
Девять новых миллиардеров появилось в мире благодаря прибыли фармацевтических компаний от произведенных вакцин против коронавируса, говорится в докладе движения The People's Vaccine Alliance, в которое входят различные правозащитные, гуманитарные и медицинские организации.
В число новых миллиардеров, в частности, вошли четыре представителя американской компании Moderna: генеральный директор Стефан Бансель, сооснователь Нубар Афеян и инвесторы Тимоти Спрингер и Роберт Лангер.
Кроме того, в списке также оказались глава BioNTech Угур Шахин, генеральный директор испанской фармацевтической компании Rovi Хуан Лопес-Бельмонте и три сооснователя китайской компании CanSino Biologics.