Նիկոլ՝ հավասար է նոր պատերազմ. Արթուր Վանեցյան
«Պատվազուրկ և անողնաշար իշխանությունների հանցավոր թողտվությամբ արտաքին թշնամին գնալով դառնում է ավելի սանձարձակ: Այսօր լսեցինք հերթական ողբերգական լուրը: Մեզնից մեկն էլ զոհվեց՝ հանուն հայրենիքի: Հանուն հայրենիքի զոհվելը պատիվ է, սակայն խնդիրն այլ է: Դավաճան կապիտուլյանտը ձեզ վախեցնում է պատերազմով, նոր զոհերով, այնինչ կյանքը ցավոտ դասեր է տալիս մեր ժողովրդին: Խայտառակ կապիտուլյացիայից հետո զոհված կամ գերեվարված ամեն մի երիտասարդ այս իշխանությունների խղճի վրա է», - ասված է Վանեցյանի հայտարարության մեջ։
Նրա խոսքով, Նիկոլ Փաշինյանի իշխանության յուրաքանչյուր օրը շարունակելու է լինել արյունոտ, ցավոտ, զոհաշատ:
«Իմ խորին ցավակցություններ եմ հայտնում մեր զոհված երիտասարդի ընտանիքին:
Հիշե՛ք, ժողովու՛րդ, Նիկոլը դարձել է պատերազմի, մահվան, պատվազրկության խորհրդանիշը և հոմանիշը: Նիկոլ՝ հավասար է նոր պատերազմ: Հայաստանին խաղաղություն կբերի միայն պատիվ ունեցող ղեկավարությունը:
Նիկո՛լ, դու այդպես էլ կանգ չառար, բայց ես պնդում եմ, որ մենք արտաքին թշնամուն կանգնեցնելու ենք մեր հայրենքի սահմաններից դուրս, իսկ քեզ կանգնեցնելու ենք օրենքի, ժողովրդի և Աստծո դատաստանի առջև», - հայտարարել է Վանեցյանը։

Артур Ванецян: Никол – это новая война
«При преступном попустительстве лишенной чести и бесхребетной власти внешний враг с каждым днем становится более разнузданным. Сегодня мы услышали очередную трагическую весть. Один из нас погиб во имя Родины. Умереть ради Родины – честь, однако проблема в другом. Предатель-капитулянт пугает вас войной, новыми жертвами, между тем жизнь преподает болезненные уроки нашему народу. Каждый погибший или попавший в плен после этой позорной капитуляции молодой парень на совести этой власти», - говорится в заявлении Артура Ванецяна.
По его словам, каждый день пребывания у власти Никола Пашиняна чреват кровавыми, болезненными последствиями и жертвами.
«Выражаю свои глубокие соболезнования семье погибшего молодого парня.
Народ, помните, Никол стал символом и синонимом войны, смерти, лишения чести Никол – это новая война. Армении принесет мир только руководство с честью.
Никол, ты так и не остановился, но я утверждаю, что внешний враг будет остановлен у границ нашей Родины, а ты предстанешь перед законом, судом народа и Божьим судом», - заявил Артур Ванецян.