Մոսկվայում Չեխիայի դեսպանատունն աշխատանքից ազատել է ավելի քան 70 ռուս աշխատակցի
Մոսկվայում Չեխիայի դեսպանատունն աշխատանքից հեռացրել է 71 տեղացի աշխատողի՝ որպես դիվանագիտական առաքելության կազմի կրճատում, հայտարարել է Չեխիայի Արտաքին գործերի նախարարության ներկայացուցիչ Եվա Դավիդովան:
«Աշխատանքից ազատելու մասին ծանուցագիրը ստացել է տեղական վարձու (ռուս՝ RT) 71 աշխատակից Մոսկվայում, Չեխիայի տանը և Չեխիայի կենտրոնում Չեխիայի դեսպանատանը», - Դավիդովայի խոսքը մեջբերում է РИА Новости-ն:
Նա հավելել է, որ մինչև մայիսի վերջ աշխատանքից կազատվի ևս ութ տեղացի աշխատող: Արդյունքում, աշխատանքից ազատված աշխատողների ընդհանուր թիվը կլինի 79:

В посольстве Чехии в Москве уволили более 70 россиян
Посольство Чехии в Москве уволило 71 местного работника в рамках сокращения состава дипмиссии, заявила представитель чешского МИД Эва Давидова.
«Извещение об увольнении получил 71 нанятый на месте (российский. — RT) работник в посольстве Чехии в Москве, в Чешском доме и в Чешском центре», — цитирует РИА Новости сообщение Давидовой.
Она добавила, что до конца мая будут уволены ещё восемь местных работников. В итоге общее число уволенных сотрудников составит 79.
Отмечается, что количество остающихся местных работников согласно решению российской стороны составит 19 человек.