Ակնկալիք կա, որ ՀԱՊԿ-ն օպերատիվ արձագանքի. հապաղումն է հանգեցնում նման զարգացումների. Մակունցը՝ հայ զինվորների գերեվարման մասին (Տեսանյութ)
27/05/2021 10:14
Մենք չենք կարող դա անվանել գերեվարում, դա առևանգում է, անդրադառնալով այսօր առավոտյան Գեղարքունիքի մարզում հայ զինվորների գերեվարմանը՝ ԱԺ նիստի մեկնարկին ասաց «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը:
Ըստ նրա՝ դա տեղի է ունեցել, քանի որ միջազգային գործընկերները պատշաճ գնահատական չեն տվել և իրերն իրենց անունով չեն կոչում:
«Կոչ եմ անում մեր գործընկերներին անպայման և պարտադիր հստակ գնահատական և դիրքորոշում հայտնել Ադրբեջանի անթույլատրելի գործողություններին: Ակնկալիք կա, որ ՀԱՊԿ-ը օպերատիվորեն արձագանքի իրադարձություններին: Դրա հապաղումն է, որ հանգեցնում է նման զարգացումների», - նշեց Մակունցը:

Ожидаем оперативной реакции ОДКБ, медлительность приводит к подобным развитиям – Лилит Макунц о пленении военнослужащих ВС Армении
Мы не можем назвать это пленением, это похищение, заявила руководитель фракции «Мой шаг» Лилит Макунц сегодня в парламенте, обратившись к пленению армянских военнослужащих азербайджанской стороной в Гегаркуникской области Армении.
По ее словам, это произошло потому, что международные партнеры не дают адекватных оценок и не называют вещи своими именами.
«Мы ожидаем, что ОДКБ оперативно отреагирует на события. Эта медлительность приводит к подобным развитиям», - отметила Лилит Макунц.