Պահանջում ենք Անվտանգության խորհրդի արտահերթ նիստի հրավիրում՝ ԱԺ բոլոր խմբակցությունների ղեկավարների մասնակցությամբ. Էդմոն Մարուքյան
27/05/2021 11:13
ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը պահանջում է Անվտանգության խորհրդի արտահերթ նիստի հրավիրում՝ ԱԺ բոլոր խմբակցությունների ղեկավարների մասնակցությամբ:
«Հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ Ադրբեջանը շարունակում է ուժի կիրառումը, ագրեսիան, ՀՀ տարածքային ամբողջականության խախտումը, հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ Ադրբեջանի հանցավոր գոիծողությունների հետևանքով ՀՀ զինված ուժերն ունի զոհ, վիրավորներ և այսօր արդեն գերեվարված անձինք, հաշվի առնելով իրավիճակի հետագա լարումը և անդառնալի հետևանքները՝
անհապաղ պահանջում ենք ՀՀ Անվտանգության խորհրդի արտահերթ նիստի հրավիրում Ազգային ժողովի բոլոր խմբակցությունների ղեկավարների մասնակցությամբ», - ֆեյսբուքյան էջում գրել է պատգամավորը։

Требуем созвать заседание Совета безопасности с участием руководителей всех фракций парламента – Эдмон Марукян
27/05/2021 12:37
Руководитель фракции «Светлая Армения» Эдмон Марукян требует созвать внеочередное заседание Совета безопасности с участием руководителей всех фракций парламента Армении.
«Учитывая то обстоятельство, что Азербайджан продолжает применять силу, агрессию, нарушать территориальную целостность Республики Армения,
учитывая то обстоятельство, что в результате преступных действий Азербайджана в Вооруженных силах Армении есть погибший, раненные и сегодня уже пленные лица,
учитывая дальнейшее обострение ситуации и необратимые последствия
требуем немедленно созвать внеочередное заседание Совета безопасности с участием руководителей всех фракций Национального Собрания», - написал Эдмон Марукян на своей странице в Facebook .