Իրավիճակը լարված է ու պայթյունավտանգ. Նիկոլ Փաշինյան
Իրավիճակը լարված է ու պայթյունավտանգ, այս մասին ուղիղ եթերում հայտարարեց ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը, ով այցելել էր Գեղարքունիքի մարզի Կութ համայնք։
Նա ասաց, թե մեկ շաբաթից ավելի է՝ հայ ու ադրբեջանցի զինվորները դեմ-դիմաց կանգնած են ու այդտեղ լարումը մեծանում է, լինում են միջադեպեր։
«Ես ուզում եմ հայտարարել, որ մեր բանակը, մեր զինված ուժերը, մեր զինվորները, սպաները շատ ուժեղ ճնշման տակ են, ճնշումը հետևյալն է, թե ինչու գործողություններ չեն անում, ինչու հակաահաբեկչական գործողություն չեն սկսում», - ասաց Փաշինյանը։

The situation is tense and explosive, Armenia’s acting Prime Minister Nikol Pashinyan stated live on Facebook after visiting Kut community of Armenia’s Gegharkunik province.
He said for over a week Armenian and Azerbaijani soldiers are standing face-to-face and the tension rises, incidents are being recorded.
“I want to state that our army, armed forces, our soldiers, officers are under very strong pressure. This pressure is the following – why they don’t take actions, why they don’t start anti-terrorist operation,” Pashinyan said.