Չինարիում հակառակորդը կրակոցներ է արձակել. Սաղոյան
Չինարիում հակառակորդը կրակոցներ է արձակել, լուրն Aysor.am-ի հետ զրույցում հաստատեց Չինարիի գյուղապետ Սամվել Սաղոյանը։
«Հիմա նորմալ է ամեն ինչ», - ասաց Սաղոյանը։
Նա խնդրեց բոլոր մանրամասները ճշտել Պաշտպանության նախարարությունից, Տավուշի մարզպետարանից։
«Խնդրում եմ, ձեր հարցերը ճշտեք իրենցից», - ասաց նա։
Հարցին՝ հրահա՞նգ կա իրավիճակի վերաբերյալ տեղեկություն չտրամադրել, Չինարիի գյուղապետն արձագանքեց. «Որևէ մեկը չի կարող հրահանգ տալ, ես իմ ազատ մտքի արտահայտման իրավունքն ունեմ, որևէ վտանգավոր բան չկա, ամեն ինչ նորմալ է, կրակոց եղել է, բայց հիմա նորմալ է»։
Նշենք, որ Wargonzo նախագծի տելեգրամյան ալիքի աղբյուրների փոխանցմամբ՝ Տավուշի մարզի Բերդ քաղաքի ուղղությամբ՝ հայ-ադրբեջանական սահմանին, փոխհրաձգություն է. կրակոցներ են լսվել նաև Ներքին Կարմիրաղբյուր գյուղի շրջանում:
Ներքին Կարմիրաղբյուրի գյուղապետ Լևոն Առաքելյանը, սակայն, Aysor.am-ի հետ զրույցում ասել էր, թե որևէ կրակոց չկա, գյուղում իրավիճակը հանգիստ է։

Противник открыл огонь в направлении села Чинари – Самвел Согооян
Противник открыл огонь в направлении приграничного села Чинари, эту информацию в беседе с корреспондентом Aysor.am подтвердил руководитель сельского муниципалитета Самвел Сагоян.
«Сейчас все нормально», - сказал Сагооян.
Он попросил уточнить подробности в министерстве обороны, администрации Тавушской области.
«Прошу, уточните ваши вопросы с ними», - сказал он.
На вопрос, есть ли приказ не предоставлять информацию о ситуации, руководитель села Чинари ответил: «Никто не может дать такой приказ, у меня есть право свободно выражать свое мнение, ничего опасного нет, все нормально, выстрелы были, но сейчас нормально».
Ранее источники проекта Wargonzo из приграничного армянского города Берд Тавушской области сообщили, что прямо сейчас идет перестрелка на армяно-азербайджанской границе, выстрелы слышны в районе села Кармирахпюр. Обстановка в регионе крайне напряженная, отмечается в сообщении Wargonzo.
Руководитель села Неркин Кармирахбюр Левон Аракелян заявил Aysor.am, что какой-либо стрельбы нет, обстановка спокойная.