Նախիջևանի ուղղությամբ ադրբեջանցի զինծառայողի վիրավորվելու պատճառները պետք է փնտրել Ադրբեջանի ԶՈՒ զինծառայողների ներանձնային փոխհարաբերությունների որակներում. ՀՀ ՊՆ
28/05/2021 12:12
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության հայտարարությունը՝ իբր հայկական կողմից արձակված կրակոցից ադրբեջանցի զինծառայողի վիրավորվելու վերաբերյալ, հերթական բացահայտ սուտն է, հայտնում են ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից։
«Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերը Նախիջևանի ուղղությամբ կրակ չեն բացել։ Ըստ ամենայնի, ադրբեջանցի զինծառայողի վիրավորվելու պատճառները պետք է փնտրել Ադրբեջանի Հանրապետության ԶՈՒ զինծառայողների ներանձնային փոխհարաբերությունների որակներում և կարգապահության հետ կապված խնդիրներում», - ասված է ՊՆ հաղորդագրությունում:

Reasons of Azeri serviceman being wounded should be searched in qualities of inter-personal relations of Azeri servicemen - Armenia MOD
28/05/2021 12:22
The statement of the Azerbaijani Ministry of Defense that the Armenian forces allegedly opened fire and wounded Azeri serviceman is a regular obvious lie, Armenia’s Ministry of Defense said in a statement.
“The Armed Forces of the Republic of Armenia did not open fire in the direction of Nakhichevan. More probably, the reason of an Azeri soldier being wounded should be searched in the qualities of inter-personal relations of servicemen of Azerbaijan’s armed forces and problems with discipline,” Armenia MOD said.