Եթե իշխանությունը չփոխվի, մենք այս պատերազմի մասին ճշմարտությունը երբեք չենք իմանա. Ռոբերտ Քոչարյան
ՀՀ երկրորդ նախագահ, «Հայաստան» դաշինքը գլխավորող Ռոբերտ Քոչարյանը այսօր Վանաձորում հանդիպել է քաղաքի բնակիչների և դաշինքի ակտիվի հետ, հայտնում են «Հայաստան» դաշինքից։
Քաղաքացիներին հուզող ամենահրատապ հարցերը վերաբերել են երկրում առկա անվտանգային խնդիրներին, սոցիալական դժվարություններին, իրավիճակներից ելքերին։
«Եթե իշխանությունը չփոխվի, մենք այս պատերազմի մասին ճշմարտությունը երբեք չենք իմանա», - ասել է Ռոբերտ Քոչարյանը՝ նշելով, որ իշխանությունն է այս ամենի մասնակիցը։
«Համոզված եմ, որ կարող էր և չպետք է պատերազմ լիներ։ Հենց նրանց վարած քաղաքականությունն է բերել պատերազմի։ Իսկ եթե պատերազմ էր սկսել, մենք չպետք է պարտվեինք։ Մի շարք սխալ և դավադիր քայլեր բերել են այս պարտությանը։ Մենք պետք է իմանանք ճշմարտությունը։ Իշխանափոխությունից հետո ամբողջ ծավալով պետք է բացահայտվի՝ ո՞վ․ որտեղ և ինչ սխալներ է գործել, ինչ հետևանքներ են ունեցել այդ սխալները։ Սրանից հնարավոր չէ խուսափել, ամեն մեկն իր գնահատականը կստանա։ Նման հարցերի ծածկադմփոցը նշանակում է, որ դու քեզ վրա ես վերցնում սրա պատասխանատվությունը։ Ես պատրաստ չեմ դրան», - նշել է Ռոբերտ Քոչարյանը։

Если власть не сменится, мы никогда не узнаем правду об этой войне – Роберт Кочарян
Второй президент Армении, лидер блока «Армения» Роберт Кочарян встретился сегодня с жителями Котайкской области и активом блока «Армения».
В ходе встречи были затронуты волнующие граждан самые насущные проблемы, связанные с безопасностью, социально-экономической ситуацией в стране и путями выхода из создавшейся ситуации.
«Если власть не сменится, мы никогда не узнаем правду об этой войне», - сказал Роберт Кочарян, отметив, власти являются участником всего произошедшего.
«Уверен, что война могла и не должна была произойти. Именно проводимая ими политика привела к войне. А если война началась, мы не должны были проиграть. Ряд неверных и предательских шагов привели нас к этому поражению. Мы должны узнать правду. После смены власти должно быть выявлено во всем объеме, кто, где и какие ошибки допустил? Какие последствия имели эти ошибки? Этого невозможно избежать, каждый получит свою оценку. Сокрытие таких вопросов означает, что ты берешь на себя ответственность за это. Я не готов к этому», - отметил Роберт Кочарян.