«Ժողովուրդ». ՔՊ նախընտրական ցուցակը թեժ քննարկման առարկա է դարձել իշխանական խմբակցության ներսում
«Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ երեկ խորհրդարանի իշխանական խմբակցությունում թեժ քննարկվում էր «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության նախընտրական ցուցակը: Բանն այն է, որ ցուցակում են հայտնվել այնպիսի անձինք, որոնք անակնկալ են եղել խմբակցության պատգամավորների համար:
Իշխանական ֆրակցիայի համար անակնկալ է եղել ցուցակում տեսնել ԱԺ փոխնախագահ Ալեն Սիմոնյանի օգնականին՝ Հասմիկ Հակոբյանին, որը ցուցակի 78-րդ համարն է: Հաջորդ անակնկալը հայտնի «ֆեյքերի» ՊՈԱԿ-ի նախկին տնօրեն Լիլի Մինասյանի՝ ցուցակում լինելն է, որը ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար Արսեն Թորոսյանի հետ լուրջ տարաձայնությունների պատճառով լքել էր տնօրենի պաշտոնը. վերջինս ցուցակի 75-րդ համարն է:
Պարզվում է՝ ՔՊ ցուցակում է նաև Մարտի 1-ի զոհերից Գոռ Քլոյանի քույրը` Անուշ Քլոյանը, որը ցուցակում 93-րդն է: Իշխանության ներսում թեժ քննարկվել է այն հարցը, որ իշխանությունը ցուցակից դուրս է թողել ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորներ Տաթև Հայրապետյանին, Աննա Կարապետյանին, Հովհաննես Իգիթյանին, Սերգեյ Ատոմյանին, Համազասպ Դանիելյանին, Հովհաննես Հովհաննիսյանին, Միքայել Զոլյանին:

«Жоховурд»: Предвыборный список партии «Гражданский договор» стал предметом бурного обсуждения в правящей фракции
28/05/2021 10:59
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что вчера в правящей фракции «Мой шаг» бурно обсуждался предвыборный список партии «Гражданский договор». Дело в том, что вошедшие в список люди стали сюрпризом для депутатов фракции.
«Для депутатов фракции было неожиданностью увидеть в списке именя помощницы вице-спикера Алена Симоняна Асмик Акопян, которая занимает 78 место. Другим сюрпризом стало включение в предвыборный список бывшего директора известной "фабрики фейков" Лили Минасян, покинувшей свой пост из-за серьезных разногласий с руководителем аппарата премьер-министра Арсеном Торосяном: она занимает 75 место.
Как выясняется, в список партии «Гражданский договор» вошла также сестра погибшего во время событий 1 марта Гора Клояна – Ануш Клоян, она занимает 93 место. Причиной бурного обсуждения стал также вопрос о невключении в список депутатов фракции "Мой шаг" Татев Айрапетян, Анны Карапетян, Ованеса Игитяна, Сергея Атомяна, Амазаспа Даниеляна, Ованеса Ованнисяна и Микаела Золяна», - пишет газета.