Ֆլորիդայի ափերի մոտ նավակ է շրջվել, 10 մարդ անհետ կործ է համարվում
ԱՄՆ ափերի մոտ Ֆլորիդա նահանգի Ֆլորիդա Քիզի մոտակայքում նավակի շրջվելու հետևանքով առնվազն երկու մարդ է մահացել, ևս 10-ն անհետ կորած է համարվում: Այս մասին հայտնում է Associated Press-ը:
Աղբյուրի համաձայն՝ ԱՄՆ առափնյա պահպանության երկու նավակ և մի քանի նավ սկսել են որոնումներ կատարել նախօրեին՝ տեղական ժամանակով ժամը 13: 00-ին: Անձնակազմին հաջողվել է փրկել ութ մարդու, երկուսը հայտնաբերվել են մահացած:
Շրջված նավակի տեսակի վերաբերյալ տվյալներ չեն հաղորդվում:
Փրկվածները հաղորդել են, որ կիրակի Պուերտո դե Մարիելից Կուբա են մեկնել և չորեքշաբթի գիշերը շրջվել: Փրկվածները տեղափոխվել են Առափնյա պահպանության նավ՝ սննդի, ջրի և բժշկական օգնություն ստանալու համար:

У берегов Флориды при опрокидывании лодки пропали 10 человек
У берегов СЩА не менее двух человек погибли и еще 10 числятся пропавшими без вести в результате опрокидывания лодки возле архипелага Флорида-Кис (штат Флорида) в четверг. Об этом сообщает Associated Press в пятницу, 28 мая.
По его данным, два катера и несколько лодок Береговой охраны США начали поиски накануне около 13:00 по местному времени. Экипажам удалось спасти восемь человек, двое обнаружены мертвыми.
Данные о типе перевернувшегося судна не приводятся.
Выжившие сообщили, что покинули Пуэрто-де-Мариэль, на Кубу, в воскресенье и перевернулись в среду вечером. По словам официальных лиц, выжившие были переведены на судно береговой охраны для получения еды, воды и медицинской помощи.