Հյուսիսային Կորեան մատնանշել է իր իրական հակառակորդին
ԿԺԴՀ-ի իրական հակառակորդն է ԱՄՆ-ն, այլ ոչ թե Հարավային Կորեան: Այս մասին իր հոդվածում գրել է Կորեայի Կենտրոնական հեռագրական գործակալության միջազգային քաղաքականության մեկնաբան Քիմ Մեն-Չհոլը:
Նրա խոսքով՝ Հյուսիսային Կորեայի թիրախը ոչ թե հարավկորեական զորքերն են, այլ՝ Միացյալ Նահանգները:
«ԱՄՆ-ի հաշվարկը, որը նախատեսում է իրականացնել Հարավային Կորեայի կողմից հեգեմոնիայի նպատակը, պարզապես մարդու հիմար պահվածք է, երբ սեփական մատներով դուրս է հանում աչքերը: Առակն ասում է՝ ինչպիսին բարևն է, այնպիսին էլ պատասխանն է», - ասվում է հրապարակման մեջ:
Ըստ Չհոլի՝ ԱՄՆ-ի և Հարավային Կորեայի իշխանությունները հստակ ցույց են տվել իրենց ագրեսիվ հավակնությունները, և նրանք իրավունք չունեն խոսել Հյուսիսային Կորեայի պետական պաշտպանունակությունն ուժեղացնելու կամ ՄԱԿ-ի բանաձևերը խախտելու մասին:

КНДР указала на своего истинного противника
Истинным противником КНДР являются США, а не Южная Корея. Об этом в своей статье написал комментатор Центрального телеграфного агентства Кореи (ЦТАК) по международной политике Ким Мен Чхоль.
По его словам, целью Северной Кореи являются не южнокорейские войска, а Соединенные Штаты.
«Расчет США, которые планируют осуществить цель гегемонии, используя Южную Корею, является всего лишь глупым поведением человека, выкалывающего себе глаза своими же пальцами. Поговорка гласит, каков привет, таков ответ», — говорится в публикации.
По словам Чхоля, США и власти Южной Кореи ясно проявили свои агрессивные амбиции, и них отсутствует право рассуждать об укреплении государственной обороноспособности Северной Кореи или о нарушении резолюций ООН.