«Չտարածել հերքված տեղեկատվություն». ՀՀ ՊՆ-ն հերքում է հայ զինվորականների գերեվարման մասին վերջին տեղեկությունները
31/05/2021 15:22
ՀՀ ՊՆ-ն հերքում է մայիսի 30-ին Ադրբեջանի կողմից տարածված և իրենց կողմից հերքված տեղեկությունները, թե հայ զինվորականներ են գերեվարվել:
«Մայիսի 30-ին Ադրբեջանի սոցիալական ցանցերում տեղեկություններ տարածվեցին այն մասին, թե իբր Ադրբեջանի պետական սահմանը հատելու ընթացքում հայ զինվորականներ են գերեվարվել։ Չնայած հանգամանքին, որ այդ տեղեկությունը արագ հերքեցին հենց ադրբեջանական պետական կառույցները, այդ թվում՝ համապատասխան հայտարարությամբ հանդես եկավ նաև Ադրբեջանի պետական սահմանապահ ծառայությունը, հայկական սոցիալական ցանցերի որոշ օգտատերեր և լրատվամիջոցներ շարունակում են շրջանառել այն։
Պաշտպանության նախարարությունը ևս մեկ անգամ հորդորում է չտարածել չճշտված, առավել ևս՝ կեղծ, իսկ այս դեպքում՝ նույնիսկ պաշտոնապես հերքված տեղեկատվություն», - նշված է հաղորդագրության մեջ։

Минобороны Армении опровергло сообщения о пленении армянских военнослужащих азербайджанской стороной
31/05/2021 15:56
Министерство обороны Армении опровергло сообщения ряда СМИ и пользователей соцсетей о пленении азербайджанской стороной армянских военнослужащих при попытке перехода границы.
«30 мая в социальных сетях Азербайджана распространились сведения о том, что во время пересечения государственной границы Азербайджана были пленены армянские военнослужащие, что не соответствует действительности. Несмотря на то, что аналогичную информацию опровергли азербайджанские государственные органы, в том числе, с заявлением выступила государственная пограничная служба Азербайджана, некоторые пользователи армянского сегмента соцсетей продолжают распространять эту информацию.
Министерство обороны вновь призывает не распространять непроверенные, тем более ложные сведения, а в данном случае официально опровергнутую информацию», - отмечается в заявлении Минобороны Армении.