Թրամփը Բայդենին մեղավոր է համարում «ԱՄՆ-ն ոչնչացնելու» համար
ԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփը երկրի գործող ղեկավար Ջո Բայդենին մեղադրել է «երկիրը կործանելու» համար: Թրամփը հայտարարել է, որ իր հետնորդը սահմանային ճգնաժամ է հարուցել, հայտնում է New York Post թերթը:
Բայդենի հասցեին Թրամփի քննադատությունը կապված է Չինաստանի, Մերձավոր Արևելքի նկատմամբ Վաշինգտոնի վերաբերմունքի, ինչպես նաև հարավային սահմանի ճգնաժամի հետ:
Սպիտակ տան նախկին ղեկավարը կարծում է, որ Բայդենի նախագահության ողջ ընթացքում նա վատթարացրել է հարաբերություններն այլ երկրների հետ: Միաժամանակ, ըստ Թրամփի, «ամեն ինչ մշակվել է»:
«Այն ամենը, ինչ նա պետք է աներ, ոչինչ չանելն էր... Պարզապես խելագարություն է այն, ինչ նրանք արել են», - բացատրել է Թրամփը:

Трамп считает Байдена виновным в «разрушении США»
Экс-президент Соединенных Штатов Дональд Трамп обвинил действующего главу государства Джо Байдена в «разрушении страны». По словам Трампа, его преемник вызвал пограничный кризис, сообщает таблоид New York Post.
Критика Трампа в адрес Байдена связана с отношением Вашингтона к Китаю, Ближнему Востоку, а также с кризисом на южной границе.
Бывший глава Белого дома считает, что за все время, пока Байден президент, тот ухудшил отношения с другими странами. При этом у Трампа, согласно его утверждению, «все было проработано».
«Все, что ему нужно было сделать, — это ничего не делать... Это просто безумие, что они сделали», — объяснил Трамп.