Մարդու իրավունքների մասին խոսքերի համար ամերիկացիները քննադատել են Բայդենին
Fox News կայքի օգտատերերը ծաղրուծանակի են ենթարկել ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենին, որը հիշատակի օրը Սպիտակ տանը ելույթ ունենալիս հայտարարել է, որ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ հանդիպմանը նրան կհիշեցնի մարդու իրավունքների խախտումների անթույլատրելիության մասին:
«Ես չեմ հասկանում, թե ինչպես է Բայդենը մտադիր ստիպել Չինաստանին և Ռուսաստանին դադարեցնել բռնությունները իրենց քաղաքացիների նկատմամբ: Ես լսում, թե ինչպես է պարոն Բայդենը «խոսում», բայց չեմ տեսնում, թե ինչպես է նա ինչ-որ բան անում», - գրել է Kick@ssTexan-ը:
Նաև մեկնաբանություններում Բայդենը քննադատվել է իր երկրում մարդու իրավունքների նկատմամբ անուշադրության համար:
«Ինչո՞ւ է մեր կառավարությունը շարունակում քիթը խոթել այնտեղ, որտեղ իր տեղը չէ: Անհանգստացեք այն բանի համար, թե ինչ է կատարվում այժմ մեր երկրում, էլ չեմ ասում այն մասին, թե ինչ է կատարվում այլ երկրներում: Գիտեմ, որ դա սառն է հնչում, բայց պետք է ասել: Ես համակրում եմ նրանց, ովքեր չունեն այն ազատությունը, որը մենք ունեցել ենք (կամ ունեցել ենք հունվարից առաջ), բայց նրանց անհրաժեշտ է ինքնուրույն պայքարել: Եվ մենք նորից պայքարելու ենք: Շուտով»,- գրում է Doublebarrel12724- ը:

Американцы раскритиковали Байдена за слова о правах человека
Пользователи сайта телеканала Fox News высмеяли президента Соединенных Штатов Джо Байдена, который, выступая перед Белым домом в честь общенационального «Дня Поминовения», заявил, что на встрече с президентом России Владимиром Путиным напомнит российскому лидеру о недопустимости нарушения прав человека.
«Я не совсем понимаю, как Байден намеревается добиться, чтобы Китай и Россия отказались от жестокого обращения со своими гражданами. Я слышу, как мистер Байден «говорит», но не вижу, чтобы он что-либо сделал», — написал Kick@ssTexan.
Также в комментариях Байдена подвергли критике за невнимание к правам человека в собственной стране.
«Почему наше правительство то и дело сует нос там, где ему не место? Беспокоитесь о том, что сейчас происходит в нашей стране, не говоря уже о том, что происходит в других странах. Я знаю, это звучит холодно, но это нужно сказать. Я сочувствую тем, у кого нет той свободы, которая есть у нас (или была до января), но им нужно бороться с этой борьбой самостоятельно. И мы снова будем бороться. Скоро!», — пишет Doublebarrel12724.