ԱՄՆ-ում կիբերհարձակումից հետո ժամանակավորապես փակվել են JBS գործարանները
Կիբերհարձակումը միջազգային ընկերության և աշխարհի խոշորագույն մսամթերք արտադրող JBS Food-ի վրա հանգեցրել է ԱՄՆ-ում տավարի արտադրության բոլոր գործարանների փակմանը, հայտնում է Bloomberg-ը՝ վկայակոչելով Պարենի և առևտրի աշխատողների միջազգային միության ներկայացուցչին:
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ կիրակի JBS ամերիկյան ստորաբաժանումը ենթարկվել է կիբեռհարձակման: Մինչ այդ ընկերության ավստրալիական ստորաբաժանումը հայտնել էր հաքերների կողմից հարձակման մասին: Կիբերհանցագործները թիրախավորել են մասնաճյուղերի տեղեկատվական համակարգերը:
Միացյալ Նահանգներում ընկերության բոլոր գործարանները ստիպված էին ժամանակավորապես դադարեցնել գործունեությունը, իսկ JBS-ի մսի փաթեթավորման օբյեկտներում խափանումներ են տեղի ունեցել:

В США после кибератаки временно закрылись заводы JBS
Кибератака на международную компанию и крупнейшего в мире производителя мяса JBS Food привела к закрытию всех заводов по производству говядины в США, передает агентство Блумберг со ссылкой на представителя Международного союза работников пищевой промышленности и торговли.
Ранее сообщалось, что американское подразделение JBS в воскресенье подверглось кибератаке. До этого об атаке хакеров сообщало австралийское подразделение компании. Мишенью киберпреступников стали информационные системы филиалов.
Все заводы компании по производству говядины в США были вынуждены временно приостановить работу, а предприятия JBS, занимающиеся упаковкой мяса, испытали сбои в работе.