Քննչական կոմիտեն «Մոսկվա» կինոթատրոնի դիմաց այսօր տեղի ունեցած սպանությունից մանրամասներ է ներկայացրել (Տեսանյութ)
02/06/2021 17:07
2021թ. հունիսի 2-ին՝ ժամը 10:58-ին, ահազանգ է ստացվել այն մասին, որ Երևան քաղաքի Աբովյան փողոցում գտնվող «Մոսկվա» կինոթատրոնի դիմաց սպանություն է տեղի ունեցել:
Քննչական կոմիտեից հաղորդում են, որ անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը և Երևան քաղաքի Աբովյան 7 հասցեի դիմաց՝ ճանապարհի երթևեկելի հատվածում, հայտնաբերել տղամարդու դի՝ գլխի շրջանում հրազենային վնասվածքով:
Փաստի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ սպանության և ապօրինի կերպով զենք ձեռք բերելու, պահելու, կրելու հատկանիշներով:
ՀՀ ոստիկանության աշխատակիցների հետ ձեռնարկված անհետաձգելի միջոցառումների արդյունքում պարզվել է հրազենային մահացու վիրավորում ստացած անձի ինքնությունը, ով հանդիսանում է Գավառ քաղաքի բնակիչ՝ ծնված 1971թ.:
Կատարվել են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական այլ գործողություններ, այդ թվում՝ դեպքի վայրի զննություն, որի ընթացքում հայտնաբերվել և առգրավվել է կրակված պարկուճ, վերցվել են փորձանմուշներ, հարցաքննվել են դեպքին ականատես մի շարք վկաներ, քրեական գործով էական նշանակություն ունեցող հանգամանքներ պարզելու նպատակով նշանակվել են դատաձգաբանական, դիակի դատաբժշկական և դատագենետիկական փորձաքննություններ:
Ձեռնարկվում են միջոցառումներ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները, առերևույթ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը պարզելու, հայտնաբերելու և վարույթն իրականացնող մարմնին ներկայացնելու ուղղությամբ:

СК Армении представил подробности сегодняшнего убийства перед кинотеатром «Москва»
Сотрудники правоохранительных органов 2 июня, в 10:58, получили сообщение о том, что в Ереване, на ул. Абовяна, произошло убийство перед зданием кинотеатра «Москва».
Как сообщает Следственный комитет Армении, на место происшествия немедленно выехала оперативно-следственная группа и обнаружила по адресу Абовяна 7 в Ереване, тело мужчины на проезжей части дороги с огнестрельным ранением в области головы.
В следственном отделе Следственного управления города Еревана СК Армении возбуждено уголовное дело по факту убийства, а также незаконного приобретения, хранения и ношения оружия.
В результате предпринятых с сотрудниками полиции Армении неотложных мер была установлена ​​личность человека, получившего смертельное огнестрельное ранение – это житель Гавара 1971 года рождения.
Проведены необходимые следственные и процессуальные действия, в том числе осмотр места происшествия, в ходе которого был обнаружена и конфискована стреляная гильза, допрошены очевидцы, назначена судебно-медицинская и судебно-генетическая экспертизы.
Принимаются меры для выяснения всех обстоятельств дела, а также установления личности лица, совершившего преступление.