Աբովյանի դիահերձարանի նկուղային հարկում զինվորների մասունքներն ու դիակները պահելու դեպքով կան աշխատանքից ազատվածներ. ԱՆ
02/06/2021 11:42
ՀՀ ԱՆ «Դատաբժշկական գիտագործնական կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի Աբովյանի մասնաճյուղի վարիչը և 2 աշխատակից ազատվել է աշխատանքից, հայտնում են Առողջապահության նախարարությունից։
Նշվում է նաև, որ ՊՈԱԿ-ի տնօրենը ստացել է խիստ նկատողություն:
Ավելի վաղ Mediaport տելեգրամյան ալիքը հայտնել էր, որ «Աբովյանի տուբերկուլյոզի հիվանդանոցի դիահերձարանի հատակին այս պահին հարյուրավոր զինվորների մարմիններ են պահվում՝ պոլիէթիլենային տոպրակների մեջ փաթաթած»։
Ազգային ժողովի պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանն էլ հայտնել էր, որ հատակին մեր զոհված զինվորների ցելոֆանապատ դիերը տեղափոխվել է Մարտունու դիահերձարան։

Глава филиала и двое сотрудников уволены после скандала с хранением тел погибших солдат в подвальном помещении Абовянского тубдиспансера
02/06/2021 13:22
Заведующий Абовянским филиалом ГНКО «Научно-практический центр судебной медицины» Минздрава Армении и 2 сотрудника уволены с работы, сообщает министерство здравоохранения Армении.
Отмечается также, что директору ГНКО вынесено строгое замечание.
Никол Пашинян поручил провести служебное расследование по факту хранения тел и останков погибших военнослужащих в подвальном помещении морга Абовянского тубдиспансера.
Депутат парламента Наира Зограбян сообщила, что хранящиеся в полиэтиленовые пакеты на полу морга тубдиспансера в Абовяне тела погибших военнослужащих перевезены в морг Мартуни.