ՀԱՊԿ երկրները Հայաստանում «Ամպրոպ-2021» հատուկ զորավարժություն կանցկացնեն. կկիրառվի զրահատեխնիկա և ավիացիա
03/06/2021 13:58
2021 թվականին Հայաստանի տարածքում կանցկացվի ՀԱՊԿ «Ամպրոպ-2021» հատուկ զորավարժություն, որում ներգրավված կլինեն ավիացիա և զրահատեխնիկա, ասել է ՀԱՊԿ խոսնակ Վլադիմիր Զայնետդինովը, գրում է «Ինտերֆաքս»-ը:
«Զորավարժությունների ընթացքում, որը նախատեսվում է անցկացնել ՀՀ տարածքում, երկու փուլով կմշակվեն գործնական գործողություններ զրահատեխնիկայի, հատուկ մեքենաների, ավիացիայի, անօդաչու թռչող սարքերի և որոնող շների օգտագործմամբ», - ասաց Զայնետդինովը լրագրողներին:
Նա նշեց, որ հունիսի 1-ից 3-ը Հայաստանում անցկացվել են շտաբային բանակցություններ այս զորավարժությունը նախապատրաստելու համար: Նախատեսվում է ձևավորել ՀԱՊԿ Արագ արձագանքման հավաքական ուժերի հատուկ նշանակության ուժեր:

CSTO countries to carry out Thunderbolt-2021 drills in Armenia with involvement of armored vehicles, aviation
03/06/2021 14:07
“Thunderbolt-2021” special drills will be conducted in the territory of Armenia in 2021 with the involvement of aviation and armored vehicles, CSTO spokesperson Vladimir Zaynetdinov reported about it, according to Interfax.
“During the drills, the conduction of which is planned in the territory of the Republic of Armenia, practical actions with the involvement of armored vehicles, special vehicles, aviation, UAV, dog teams will be worked out in two phases,” Zaynetdinov said.
He noted that from June 1-3 headquarter negotiations were conducted in Armenia regarding the conduction of drills.